Vrijeme

Potreban Macromedia Flash Player

Prijava

ŠAPAT ORIJENTA

article thumbnail

Na priredbi priređenoj povodom Kurban Bajrama učenici MSŠ „Hasan Kikić“ prikazali su modnu reviju pod nazivom „Šapat Orijenta“. Prikazane modele uradili su učenici inspirirani TV serijom [ ... ]


TAKMIČENJE IZ BIOLOGIJE

article thumbnail

Nizama Džidić po drugi put osvojila I mjesto na federalnom takmičenju Dana 20.4.2013.g. u Gimnaziji „Ismet Mujezinović“ održano je X kantonalno takmičenje iz biologije za učenike srednji [ ... ]


NA REGIONALNOM TAKMIČENJU MLADIH PREDUZETNIKA UČENICI NAŠE ŠKOLE OSVOJILI 3. MJESTO

article thumbnail

Dana 05.04.2013.godine u Sarajevu održano je 10. Regionalno takmičenje Omladinskog preduzetništva, koje je organizovala Norveška vlada, gdje su učestvovali i učenici naše škole. Imali su  [ ... ]


22. APRIL 2013. - DAN PLANETE ZEMLJE

article thumbnail

U svijetu se 22. aprila nizom manifestacija obilježava Dan planete Zemlje. Ovogodišnja manifestacija Dan planete Zemlje posvećena je klimatskim promjenama, koje imaju veliki uticaj na zdravlje i ž [ ... ]


OBILJEŽAVANJE ZNAČAJNIH EKOLOŠKIH DATUMA

article thumbnail

       U toku školske 2012/2013. godine učenici naše škole su raznim edukacijskim panoima uticali na razvoj ekološke svijesti članova naše zajednice i na širenje ljubavi prema prirodi. 2 [ ... ]


Javna ustanova MSŠ „Hasan Kikić“ Gradačac je savremena odgojno-obrazovna ustanova za stručno i tehničko obrazovanje mladih sa tradicijom dugom preko 50 godina.

 

Danas profesionalno osposobljavamo učenike u 11 struka i 25 različitih zvanja i zanimanja u tehničkim i stručnim školama. U školu je upisano u školskoj 2012./13. g. 1602 učenika razvrstanih u 52 odjeljenja. Za realizaciju nastave angažovano je preko 100 nastavnika, stručnih saradnika i saradnika. Za podršku nastavnog procesa brine se administrativno i pomoćno osoblje gdje je ukupno angažovano 14 zaposlenika.

 

Škola je u reformi stručnog i tehničkog obrazovanja prihvatila PHARE-VET i EU VET program po standardima Evropske unije, u stručnim zvanjima i zanimanjima: električar, krojač, stolar, pekar, voćar-vinogradar, prehrambeni tehničar i građevinski tehničar. U narednom periodu, stručno i tehničko obrazovanje učenika, u skladu sa najavljenom reformom obrazovanja u BiH, bit će težišno usmjereno po PHARE-VET i EU VET programu u novim strukama naše Škole.

 

U ovoj školskoj godini učenici pohađaju sljedeće tehničke škole (četeverogodišnje): mašinska tehnička, tekstilna tehnička, elektrotehnička, poljoprivredna tehnička, medicinska škola, građevinska tehnička i srednje stručne škole (trogodišnje): mašinska, tekstilna, poljoprivredna, elektrotehnička, ugostiteljsko-turistička, saobraćajna, drvoprerađivačka, građevinska i stručna škola uslužnih djelatnosti.

 

Škola ostvaruje uspješnu saradnju sa Ministarstvom za obrazovanje, nauku, kulturu i sport, Pedagoškim zavodom, lokalnom zajednicom i dr. Za uspješan odgojno-obrazovni rad, kulturnu i javnu djelatnost škole, visoke rezultate postignute u kulturno-umjetničkom stvaralaštvu na nivou Kantona, kao i postignute zapažene rezultate na Festivalima rada tehničkih i stručnih škola BiH, Škola je povodom Dana općine dobila Općinsko priznanje Plaketu „Zlatni zmaj“.


 

 

Kalendar

Vremenska prognoza

Posjeta "HE-Salakovac"

article thumbnail

Dana 19.03.2015. godine, učenici  odjeljenja III1, III10, III11 i IV6 (elektrotehnička i mašinska struka) su u skolopu edukativne ekskurzije  posjetili “HE-Salakovac”. Ekskurziju su organizov [ ... ]


LET’S DO IT – OČISTIMO ZEMLJU ZA 1 DAN

article thumbnail

“Let’s Do It – očistimo zemlju za 1 dan” je volonterska akcija posvećena prvenstveno čišćenju ilegalnih deponija smeća, ali i čišćenju zelenih površina i drugih prirodnih vrijednosti [ ... ]


XVI Festival filma djece i omladine Bosne i Hercegovine "Zenica 2014"

article thumbnail

Na XVI Festivalu filma djece i omladine "Zenica 2014", na kome je učestvovalo 65 filmova iz osnovnih i srednjih škola Bosne i Hercegovine,  MSŠ “Hasan Kikić” je osvojila dvije nagrade u kateg [ ... ]