Vrijeme

Potreban Macromedia Flash Player

Prijava

POGLED KROZ OBJEKTIV NAŠIH FOTOAMATERA

article thumbnail

I ove školske 2012/13.godine članovi sekcije „Fotosekcija i film“ su aktivno učestvovali u fotografisanju i snimanju značajnih događaja u našoj školi. Povodom Dana državnosti BiH organizov [ ... ]


DAN RADOSTI

article thumbnail

Vijeće učenika naše škole je u decembru 2012.g. provelo akciju „Jedno dijete jedan slatkiš“. Učenici  su se odazvali ovoj akciji, a najuspješniji su bili učenici  I-5, I-6, I-8, III-6, I [ ... ]


VODA VRIJEDI DA SE ŠTEDI

article thumbnail

Dana 07.11.2012. u 13 sati u Srednjoj elektrotehničkoj školi za energetiku u Sarajevu  održana je izložba radova, prijavljenih na konkurs pod nazivom ’’Voda vrijedi da se štedi’’. Našu  [ ... ]


KAMPANJA "ŠTEDI ENERGIJU - SAČUVAJ KLIMU I NOVAC"

article thumbnail

08.06.2012. godine, u sklopu projekta „Štedi energiju - sačuvaj klimu i novac“,  održana je ulična kampanja u Gradačcu. U kampanji, koju je organizovalo Udruženje „Ekorazvoj“ Gradačac, [ ... ]


Javna ustanova MSŠ „Hasan Kikić“ Gradačac je savremena odgojno-obrazovna ustanova za stručno i tehničko obrazovanje mladih sa tradicijom dugom preko 50 godina.

 

Danas profesionalno osposobljavamo učenike u 11 struka i 25 različitih zvanja i zanimanja u tehničkim i stručnim školama. U školu je upisano u školskoj 2012./13. g. 1602 učenika razvrstanih u 52 odjeljenja. Za realizaciju nastave angažovano je preko 100 nastavnika, stručnih saradnika i saradnika. Za podršku nastavnog procesa brine se administrativno i pomoćno osoblje gdje je ukupno angažovano 14 zaposlenika.

 

Škola je u reformi stručnog i tehničkog obrazovanja prihvatila PHARE-VET i EU VET program po standardima Evropske unije, u stručnim zvanjima i zanimanjima: električar, krojač, stolar, pekar, voćar-vinogradar, prehrambeni tehničar i građevinski tehničar. U narednom periodu, stručno i tehničko obrazovanje učenika, u skladu sa najavljenom reformom obrazovanja u BiH, bit će težišno usmjereno po PHARE-VET i EU VET programu u novim strukama naše Škole.

 

U ovoj školskoj godini učenici pohađaju sljedeće tehničke škole (četeverogodišnje): mašinska tehnička, tekstilna tehnička, elektrotehnička, poljoprivredna tehnička, medicinska škola, građevinska tehnička i srednje stručne škole (trogodišnje): mašinska, tekstilna, poljoprivredna, elektrotehnička, ugostiteljsko-turistička, saobraćajna, drvoprerađivačka, građevinska i stručna škola uslužnih djelatnosti.

 

Škola ostvaruje uspješnu saradnju sa Ministarstvom za obrazovanje, nauku, kulturu i sport, Pedagoškim zavodom, lokalnom zajednicom i dr. Za uspješan odgojno-obrazovni rad, kulturnu i javnu djelatnost škole, visoke rezultate postignute u kulturno-umjetničkom stvaralaštvu na nivou Kantona, kao i postignute zapažene rezultate na Festivalima rada tehničkih i stručnih škola BiH, Škola je povodom Dana općine dobila Općinsko priznanje Plaketu „Zlatni zmaj“.


 

 

Kalendar

Vremenska prognoza

HUMANOST NA DJELU-1 „KUTAK RADOSTI“

article thumbnail

Dana 24.10.2012.g. učenici I-5 razreda MSŠ "Hasan Kikić", zajedno sa prof. Nerminom Hećimović i prof. Samrom Halilović, su organizovali posjetu štićenicima doma "Kutak radosti".Naši učenici, [ ... ]


POSJETA SREDNJOJ ŠKOLI "PERE ZEČEVIĆA" U ODŽAKU

article thumbnail

Dana 30. oktobra 2012. godine, učenici i nastavnici MSŠ „Hasan Kikić“ posjetili su Srednju školu Pere Zečevića u Odžaku. Profesorica tekstilne grupe predmeta u Odžaku, Žana Kovačević, d [ ... ]


5.SKUPŠTINA SREDNJOŠKOLACA

article thumbnail

Od 9.-11.novembra u Bihaću je održana 5.Skupština srednjoškolaca. Delegat ispred naše Škole je Džidić Nizama, učenica IV razreda.